Zahlavi stranek.jpg

Občanství

09.gif
Velký státní znak
 
Velký státní znak je tvořen štítem se čtyřmi poli. Jednotlivá pole symbolizují historická území České republiky - Čechy, Moravu a Slezsko, čtvrté pole pak republiku jako celek. V prvním a čtvrtém poli je vyobrazen stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou zbrojí a zlatou korunou. Ve druhém poli je na modrém podkladu umístěna červeno-stříbrně šachovaná orlice se zlatou korunou. Ve třetím poli se na zlatém podkladu nachází černá orlice s červenou zbrojí a zlatou korunou, ozdobená stříbrným půlměsícem zakončeným jetelovými listy a uprostřed vybíhajícím křížkem.
Statní znak.png
09.gif
maly.jpg
Malý státní znak je tvořen červeným polem, na kterém je umístěn historický znak Čech: stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou zbrojí a zlatou korunou.
09.gif
Statni vlajka.jpg
Státní vlajka
 
Státní vlajka se skládá z horního bílého pruhu a dolního červeného pruhu, do nichž je vsunut žerďový modrý klín. Poměr šířky k délce je 2:3. Modrý klín zasahuje do poloviny šířky vlajky. Visí-li vlajka svisle, pak je bílý pruh vlevo a červený vpravo, modrý je vždy nahoře. Užité barvy jsou národními barvami České republiky.
Česká republika používá vlajku, která byla dříve čekoslovenská.Byla vytvořena zvláštní komisí roku 1920 spojením bílo-červené české vlajky a bílo-modro-červené vlajky slovenské. I po rozpadu polečného tátu jme i ji ponechali, protože odpovídá barvám na našem tátním znaku - bílou a červenou najdete na znaku českém, modrou jako podklad moravské orlice.
Státní vlajka požívá zvláštní úcty mezi lidmi. Na táboře ji vytahujeme a stahujeme za různých zvyků, za zěvu české nebo junácké hymny, oddílového pokřiku a vlčáckým nebo skautským pozdravem.
Poznámka: 30.3.1920 komise schválila návrh Jaroslava Kurza
09.gif
STATNIHYMNA.gif
Státní hymna
 
Hymnou České republiky je první sloka písně "Kde domov můj" z původní české hry Fidlovačka. Autorem textu je Josef Kajetán Tyl, autorem hudby František Škroup.

 
09.gif
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
        *** VSTUPTE ***
mapa_skautský-kroj.jpg
skaut_to_se_mi_libi.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one