Zahlavi stranek.jpg

Skautské svátky

09.gif
baden-powell.jpg
 

 

22. únor slaví světlušky i skautky na celém světě jako Den sesterství. Celý skautský národ jej slaví již od roku 1927 jako DEN PŘEMÝŠLENÍ, vzpomínání. Na tento den totiž připadají narozeniny zakladatelů skautingu - obou manželů Baden - Powellových.

09.gif
sv.jiri.jpg
 

 Na svatého Jiří, 24. dubna mají svůj významný den skauti. Jiří, který se stal patronem rytířů a posléze ochráncem a vzorem skautů celého světa. Jiří, římský voják císaře Diokleciána, byl pro svou víru umučen ve věku pouhých 22 let v roce 303. Ve středověku se stal vzorem a předobrazem rytíře, legendy mu přikouzlily vítězný boj se saní...svět si jej připomíná jako světce dobrých skutků. A.B.Svojsík o sv. Jiří napsal v r. 1932: "Postava sv. Jiří,světce a hrdiny potírajícího draka sobectví, zlých sklonů a vášní, je drahýmm symbolem skatů v celém světě, neboť je to skating, který ma vepsánu službu jasně jak ve svém slibu, tak i ve svém zákoně... Kdo se stal nezávislým na svých osobních vášních a zálibách, kdo dovede překonávat své slabosti tak, jako sv. Jiří zdolává odporného ještěra, jen ten se stává pravým rytířem, schopným nejvyšší služby a dokonalé oběti. " 

09.gif
sv. Frantisek z Asisi.jpg
4. října -  svatý František z Asisi (1182 - 1226), patron vlčat celého světa. Bratr František byl na přelomu 12. a 13. století opravdovou evropskou osobností. V mládí ho přitahoval život válečníka, ale brzy poznal křivdy a bolest, které válka přináší. Rozhodl se pro život lásky a chudoby, služby a pomoci druhým. Vlastníma rukama opravoval zchátralou kapli za rodným městem. Tady se k němu připojili první bratři - řeholníci.Přírodu vidě jako nádherné Boží dílo.
09.gif
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
        *** VSTUPTE ***
mapa_skautský-kroj.jpg
skaut_to_se_mi_libi.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one