Zahlavi stranek.jpg

Struktura organizace

Základní, početně nejmenší složkou Českého Junáka - svazu skautů a skautek je družina. V jejím čele stojí rádce nebo rádkyně, v oddílech vodních kormidelník. Dvě nebo více družin tvoří skautský oddíl,vedený vůdcem, nebo vůdkyní, nebo vedoucím, vedoucí.
 Nejméně tři oddíly patří do jednoho střediska.

 Další dva stupně mají jen význam organizační, praktická každodenní skautká činnost se v nich neodbývá. Okresní rada Junáka je složena z dobrovolných pracovníků, zvolených na okresním sněmu. Starají se o to, aby oddíly v jejich okresu mohly nerušeně, úspěšně pracovat.
 V Praze, má sídlo Ústřední rada Junáka a náčelnictva. Hlavními osobami jsou tu starosta nebo starostka a načelník či náčelní.
 Český Junák se hlásí ke světovému skautskému hnutí, které má dvě samostatné organizace. Skauti jsou sdruženi v organizaci zvané WOSM (World Organization of the Scout Movement) s ústředním sídlem v Ženevě. Skautky mají světové ústředí v Londýně a jejich organizace se nazývá WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts).

 WOSM i WAGGGS působí ve všech světadílech. Když složíš skautský slib, stáváš se součástí hnutí, které ma mnoho miliónů členů a členek. Ať přijdeš do kterékoli země, najdeš tam skautské bratry a sestry.
09.gif
WOSM.jpg
09.gif
WAGGGS.jpg
09.gif
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
        *** VSTUPTE ***
mapa_skautský-kroj.jpg
skaut_to_se_mi_libi.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one